ساعت پوتین

76/1399

خلاصه

ساعت مورد علاقه ولادیمیر پوتینساعت ریئس جمهور روسیه آقای ولادیمیر پوتین


با توجه به مجموعه ساعت های ارزشمند آقای پوتین که به حدود هفتصد هزار دلار برآورد میگردد(تقریبا 6برابر حقوق سالیانه وی) به نظر میرسد که ایشان علاقه زیادی به ساعت های شیک وگران قیمت دارند.از برندهای معروفی که ایشان استفاده میکنند میتوان از پتک فیلیپ مدل کالاتراوا و Blancpain Leman Flyback نام برد.
یکی از ساعت های بسیار گران قیمت و زیبای ایشان بدست جواهرساز معروف آلمانی A Lange & Sohne ساخته شده که قیمت آن را حدود پانصد هزاردلار تخمین زده اند و هدیه نخست وزیر سابق ایتالیا آقای سیلویو برلوسکونی به ایشان میباشد.


ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که به مرد "همه‌فن‌حریف" و "هزار چهره" مشهور شده، بخوبی می‌داند که کجا خود را چگونه به نمایش بگذارد.

ولادیمیر پوتین که بنا به اعلام نشریه فوربس قوی ترین مرد جهان است، به شدت مورد توجه رسانه های مختلف جهان است که البته پوتین و عوامل دولتی آن نیز از این حساسیت استفاده کامل را کرده و به بازی روانی و رسانه ای برای بیشتر جلوه کردن پوتین و اقداماتش می پردازند.

ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین دومین رئیس جمهور کشور روسیه بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، رئیس جمهور فعلی و رئیس حزب روسیه واحد (از ۲۰۰۸) است. پوتین از سال ۱۹۹۹ تاکنون همواره پست ریاست‌جمهوری یا نخست‌وزیری روسیه را در اختیار داشته است. او متولد ۷ اکتبر ۱۹۵۲ در شهر لنینگراد است.

ولادیمیر پوتین به عنوان رئیس جمهوری پُرکار شناخته می‌شود که اقتصاد روسیه را از بحران شدید دهه ۱۹۹۰ به ثبات و رشد قابل توجه در قرن بیست و یکم هدایت کرده‌است. پوتین پیش از ریاست جمهوری روسیه، سابقه همکاری با کا.گ.ب را در دوران شوروی در کارنامه خود دارد. همچنین عده‌ای او را به عنوان ورزشکارترین رئیس جمهور دنیا می‌شناسند.

در روز ۹ اوت ۱۹۹۹ پوتین، رییس وقت اداره اطلاعات و امنیت روسیه «اف.اس.بی» (جانشین کا.گ.ب) و رییس شورای امنیت فدراتیو روسیه، صبح به عنوان یکی از سه معاون سرگیی استپاشین، نخست وزیر وقت روسیه برگزیده شد، اما تنها ساعاتی بعد با سقوط دولت استپاشین، به مقام کفالت نخست وزیری رسید و عصر همان روز بوریس یلتسین، رییس جمهور وقت روسیه که اوضاع مزاجی‌اش رو به وخامت بود، او را به عنوان جانشین خود به مردم روسیه توصیه کرد.

پیرو حوادث این روز، کمتر از یک هفته بعد، پوتین از پارلمان روسیه به عنوان نخست وزیر رأی اعتماد گرفت، در آخرین روز این سال، ۳۱ دسامبر ۱۹۹۹ رسماً کفیل ریاست جمهوری شد، پستی که به او کمک کرد در انتخابات ماه مه ۲۰۰۰ بر رقبای سرشناسی مانند پریماکوف و یوری لوژکوف پیروز شود.

او جودوکاری ماهر است، روزانه یک ساعت در استخر محل سکونت‌اش شنا می‌کند و به بوکس و بسیاری دیگر از هنرهای رزمی علاقه‌منداست.

او در راندن انواع و اقسام وسایل نقلیه مهارت دارد. وی زیردریایی هسته‌ای، لوکوموتیو و کامیون‌های عظیم‌الجثه را نیز به تنهایی هدایت کرده است.

پوتین از معتقدان کلیسای ارتدکس روسیه است.

پوتین پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه لنینگراد از طرف کا. گ. ب دعوت به همکاری شد و بین سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۰ از سوی این سازمان در آلمان خدمت کرد، وی از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ پست‌های مختلفی را از مشاور رئیس دانشگاه دولتی لنینگراد تا دبیرکلی شورای امنیت ملی روسیه را تجربه کرد و سرانجام در اوت ۱۹۹۹ به مقام نخست وزیری روسیه رسید، در دسامبر همان سال و در پی استعفای بوریس یلتسین به عنوان رییس جمهوری موقت روسیه برگزیده شد و در مارس ۲۰۰۰ طی انتخابات ریاست جمهوری، رئیس جمهور روسیه شد، وی در انتخابات سال ۲۰۰۴ نیز در سمت خود ابقا شد و سرانجام در ماه مه سال ۲۰۰۸ در دولت تازه به قدرت رسیده دیمیتری مدودف پست نخست وزیری روسیه را به عهده گرفت.

وی در انتخابات سال ۲۰۱۲ روسیه نیز با کسب ۶۳ درصد آرا به عنوان سومین بار رئیس جمهور روسیه گردید.

نظرات
ارسال نظر

>
مقالات مرتبط
 Parssinamarketing@gmail.com 
linkedin.com:parssina
Twitter:Parssina.ir